kwadratNa rynku kont bankowych pojawiła się w ostatnim czasie świetna oferta. Jest to Konto Wymarzone – produkt Raiffeisen Banku. Dzięki współpracy banku z Comperią (porównywarka finansowa) dostajemy możliwość łatwego zarobienia 55 zł jedynie za założenie konta. Premia za założenie konta może zostać powiększona o kolejne 10 zł bonusu, o ile zdecydujemy się na założenie lokaty do konta – atrakcyjnie oprocentowanej na 4% do 10 000 zł. Jak można zarobić 55 zł i czy wiąże się to z jakimiś dodatkowymi kosztami dowiecie się w poniższym artykule.

Na czym dokładnie polega promocja? W skrócie – należy założyć całkowicie darmowe konto i to właściwie tyle – gwarantowany bonus 55 zł trafi na nasze konto do 29 maja. Konto jest zakładane na czas nieokreślony, co oznacza, że możemy zamknąć je w dowolnym terminie. Oczywiście konto musi pozostać aktywne przynajmniej do czasu, kiedy otrzymamy bonus. Co więcej, Raiffeisen Bank deklaruje, że Wymarzone Konto pozostanie dożywotnio darmowe. Poniżej znajdziecie szczegółowy opis konta oraz informacje, jakie kroki trzeba poczynić, aby otrzymać bonus. Warto wspomnieć już teraz, że konto można założyć w 5 min przez Internet, nie wychodząc z domu. Tyle tytułem wstępu, czas na szczegóły.

Kliknij tutaj, aby założyć Wymarzone Konto z bonusem 55 zł

Dlaczego warto założyć Wymarzone Konto?

Pierwszym, oczywistym powodem jest gwarantowany bonus 55 zł. Jednak to oczywiście nie wszystko. Wymarzone Konto jest naprawdę świetną ofertą na rynku kont bankowych – wg wielu niezależnych opinii jest to obecnie najlepszy produkt na rynku.
Przede wszystkim, w odróżnieniu od większości kont na rynku, konto jest darmowe bez żadnych warunków. Nie znajdziemy więc w regulaminie tak zwanych gwiazdek, od których zależy opłata za konto. Tutaj sytuacja jest jasna – 0 zł za założenie i prowadzenie rachunku, w dodatku z dożywotnią gwarancją bezpłatności konta. Najważniejsze cechy Wymarzonego Konta:

 • rachunek jest oprocentowany – to prawdziwa rzadkość wśród ROR-ów. Wartość oprocentowania znajdziesz w tabelce poniżej;
 • oprocentowanie rachunku zależy od stóp procentowych NBP – nie jest zależne od banku. Tym samym bank nie będzie mógł obniżyć oprocentowania wtedy, kiedy mu się spodoba. To obecne stopy procentowe NBP zadecydują o tym, na ile będzie oprocentowany Twój rachunek
 • otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł – bez żadnych warunków, zero haczyków
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia zapłaty – dotyczy to ustalenia, modyfikacji, realizacji oraz odwołania
 • Przelewy internetowe za 0 zł
 • bezterminowa gwarancja bezpłatności konta – ukłon w stronę klientów. Bank gwarantuje, że klienci nigdy nie poniosą kosztów z tytułu prowadzenia konta oraz ustalania, modyfikacji, realizacji i usuwania zleceń stałych i poleceń zapłaty. Zakładający konto jedynie dla bonusu nie muszą więc martwić się o ewentualne poniesienie z tego tytułu jakichkolwiek kosztów w przyszłości
 • nieobowiązkowa karta debetowa do konta – to również rzadkość wśród ROR-ów. Zwykle banki dołączają do konta obowiązkową kartę, która praktycznie zawsze jest płatna (lub bezpłatna w przypadku spełnienia określonych warunków). Tu jest inaczej – nie musimy brać karty. Niżej znajduje się informacja, jakie karty można wziąć ewentualnie do konta oraz ile kosztują.

Z punktów powyżej widać, że Wymarzone Konto to naprawdę świetna oferta. Warto skorzystać z niej chociażby dlatego, że bank daje gwarancję bezpłatności konta. Jeśli w tym momencie nadal płacisz za konto w swoim banku, być może jest to dobra okazja, aby zmienić konto oraz bank.

Oprocentowanie rachunku

Jak wspomniano powyżej, konto jest oprocentowane. Im więcej mamy środków na koncie, tym wyższe jest oprocentowanie.

Kwota Oprocentowanie (na dzień 01.03.2015)
0 zł – 3000 zł 0,5%
3000,01 zł – 10 000 zł 1,5%
Powyżej 10 000 zł 2%

Jak otrzymać premię za założenie konta?

1. Należy wypełnić formularz na stronie Comperii i czekać na maila.
2. Kolejny krok to kliknięcie w link, którzy przychodzi na maila – ustawiamy hasło do logowania.
3. Logujemy się i klikamy ‘Wnioskuj o konto, odbierz gwarantowane 55 zł’.
4. Wybieramy sposób zawarcia umowy:
Za pomocą szybkiego przelewu internetowego
Za pomocą kuriera
Uwaga! Aktywacja konta przelewem internetowym jest dużo wygodniejsza, jednak często wnioski odrzucane są z powodu niezgodności danych pomiędzy zakładanym rachunkiem, a rachunkiem z którego wysyłany był przelew. Aby mieć całkowitą pewność, że wniosek nie zostanie odrzucony, zalecane jest wybrać aktywację kurierem.
5. W kolejnych krokach wpisujemy wszystkie podstawowe dane.
6. W ostatnim kroku przechodzimy do akceptacji regulaminów. Po kliknięciu ‘dalej’ nasz wniosek zostaje zatwierdzony natychmiastowo, jeśli wybraliśmy aktywację kurierem. Jeśli wybraliśmy aktywację przelewem, przechodzimy do realizacji przelewu aktywacyjnego na 1 zł (kwota ta zostaje później zwrócona na konto, z którego wysyłaliśmy przelew).

Kliknij tutaj, aby założyć Wymarzone Konto z bonusem 55 zł

Uwaga! Jeśli z jakiegoś powodu Twój wniosek został jednak odrzucony, możesz ponownie wnioskować o konto, przechodząc na stronę z formularzem Comperii. Należy podać jednak inny adres mailowy podczas rejestracji, gdyż w innym przypadku system wskaże, że wnioskowaliśmy już o konto.

Kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

 • Premię otrzymujemy za założenie Wymarzonego Konta i utrzymanie go co najmniej do końca maja. Premia wynosi 55 zł. Co ważne, wystarczy samo założenie konta i utrzymanie go ze stanem 0 zł – nie wymagane są żadne wpłaty na konto. Konto należy założyć za pomocą tej strony.
 • Premia ta jest zwolniona z podatku, ponieważ jest ona wypłacana w ramach tzw. premii sprzedażowej
 • Mamy szansę zarobienia dodatkowo 10 zł bonusu za założenie Lokaty Mobilnej poprzez aplikację mobilną banku. Lokata jest oprocentowana na 4%, czas trwania to 3 miesiące, a kwoty jakie można wpłacić to od 1000 zł do 10 000 zł.
 • Promocja Comperia Bonus dostępna jest tylko dla nowych klientów banku (czyli takich, którzy nie posiadają żadnych produktów w tym banku od 1 stycznia 2015 roku)
 • Promocja jest limitowana, co oznacza, że bank może zakończyć ją w każdej chwili.
 • Jeśli po zakończeniu promocji i otrzymaniu bonusu nie będziecie chcieli utrzymywać nadal konta, można je zamknąć na dwa sposoby:
  • Za pomocą infolinii
  • W oddziale banku

Kliknij tutaj, aby założyć Wymarzone Konto z bonusem 55 zł

Ile można zarobić na tej promocji?

Minimalna kwota, jaką można zarobić to 55 zł. Jedyne co robimy to zakładamy konto, nie musimy nic wpłacać.
Istnieje jednak szansa na zarobienie większej kwoty. Jeśli zdecydujemy się założyć Lokatę Mobilną na trzy miesiące i ulokować na niej 10000 zł zarobimy aż 146 zł (65 zł premii + odsetki).
Czy na promocji można coś stracić? Absolutnie nie – konto jest darmowe, co więcej bank gwarantuje dożywotni brak opłat. Jeśli nie zdecydujemy się na używanie tego konta, możemy go zamknąć po 29 maja – do tego czasu zostanie wypłacona premia za założenie.

wymarzone-konto-55-zl

Karty do konta

Karta do konta, w odróżnieniu od większości ofert na rynku, w Wymarzonym Koncie nie jest obowiązkowa. Jeśli jednak ktoś zamierza korzystać z karty, dostępne są następujące karty do konta:

 • Karta debetowa MasterCard Debit – używanie kosztuje 3 zł miesięcznie. W ramach karty otrzymujemy ubezpieczenia ‘Pomoc medyczna’, ‘Pomoc drogowa’ oraz ‘Podróż bez zmartwień’
 • Karta debetowa MasterCard Wizz Air – karta przydatna dla osób, które zamierzają latać liniami Wizz Air. Będąc posiadaczami tej karty, jesteśmy zwolnieni z opłaty za członkostwo w klubie Wizz Air (co normalnie kosztuje 139 zł rocznie). Karta kosztuje 8 zł miesięcznie, jeśli jednak dokonamy transakcji na min. 450 zł w miesiącu, karta staje się darmowa.
 • Naklejka zbliżeniowa Minikarta Debit – możemy ją nakleić np. na telefon komórkowy. Nie ma za nią miesięcznych opłat, jednak za wydanie trzeba zapłacić 15 zł.

Podsumowanie

Raiffeisen Bank przygotował naprawdę świetną ofertę – nazwa Konto Wymarzone wcale nie jest na wyrost. Konto jest bezpłatne, oprocentowane, zyskujemy również możliwość założenia lokaty z rewelacyjnym oprocentowaniem 4%. Za sam fakt założenia konta dostajemy gwarantowany bonus 55 zł. Oferta wygląda naprawdę świetnie oraz co ważniejsze, pozbawiona jest przysłowiowych haczyków. Dlaczego bank oferuje nam tak świetny produkt? Raiffeisen otwarcie mówi o swoim celu – chce pozyskać 100 000 nowych klientów. Powód jest prosty – bank jest wystawiony na sprzedaż, chce więc zwiększyć maksymalnie swoją wartość.

Kliknij tutaj, aby założyć Wymarzone Konto z bonusem 55 zł

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *