W dniu dzisiejszym omówię konto bankowe jakie oferuje nam mBank. Słowem wstępu może kilka słów o samym banku – mBank jest drugi na liście banków skupiających najwięcej klientów w Polsce – konto w tym banku ma ponad 3 000 000 osób. To zasługa dobrze prowadzonego marketingu, innowacyjności oraz atrakcyjnych warunków proponowanych klientom.

W jaki sposób można założyć konto?

  • Kurier – kurier skontaktuje się z Tobą i umówi się na dostarczenie dokumentów na dogodną dla Ciebie godzinę.
  • Punkt Obsługi Aspiro S.A. – umowę możesz podpisać jeszcze tego samego dnia udając się do mKiosku bądź Centrum Finansowego mBanku (Aspiro). Pracownik pomoże Ci aktywować konto.
  • Elektronicznie – jeśli posiadasz rachunek w innym banku możesz aktywować konto za pomocą przelewu. Dane obu rachunków muszą być identyczne.
  • Placówka MultiBanku – jeszcze tego samego dnia umowę możesz podpisać w placówce MultiBanku – pracownik pomoże Ci aktywować konto oraz odpowie na pytania.

 

Przyjrzyjmy się zatem podstawowemu kontu, jakie oferuje nam mBank. To eKonto. Na początek przeanalizujmy tabelkę podstawowych opłat:

Opłaty:

Usługa Opłata
Założenie rachunku przez Internet 0 zł
Prowadzenie rachunku 0 zł
Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce 0 zł*
Przelew internetowy 0 zł
Przelew internetowy do ZUS-u i Urzędu Skarbowego 0 zł
Przelew SEPA (do krajów UE oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii 5 zł

*W artykule omawiane jest eKonto z darmowymi bankomatami. W przypadku, gdy zdecydujemy się na założenie zwykłego eKonta darmowa będzie wypłata z ponad 5 000 bankomatów sieci: Euronet, BZ WBK, Cash4You, eCard. Przy wypłacie gotówki z innego bankomatu musimy się liczyć z prowizją 5 zł.

Spójrzmy teraz, jak wyglądają opłaty jeśli chodzi o kartę.

Karta debetowa wydawana do rachunku

mbank_visa_classic

Do konta wydawana jest standardowo jedna z dwóch kart: MasterCard Debit PayPass albo Visa Electron payWave. Jedyną różnicą pomiędzy nimi jest organizacja. Obecnie wydawane są karty Visa – jak na załączonym obrazku.

Opłaty za kartę:

Usługa Opłata
Wydanie karty debetowej 0 zł
Opłata miesięczna za kartę 0/7 zł*
Prowizja od transakcji bezgotówkowych kartą 0 zł
Możliwość założenia konta bez karty nie
Zastrzeżenie karty 0 zł
Wydanie nowej karty 0 zł

* 7 zł za kartę zapłacimy w przypadku, gdy nie wykonamy miesięcznych transakcji kartą za minimum 200 zł. Jeśli przekroczymy ten próg, bank nie pobierze miesięcznej opłaty za kartę.

Wypłaty z bankomatów

Jak już wcześniej wspominałem, wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce w przypadku eKonta z darmowymi bankomatami są bezpłatne. Możemy bez obawy skorzystać z każdego bankomatu w Polsce.
Możemy również założyć zwykłe eKonto. Wtedy bezpłatnie pieniądze wybierzemy z ponad 5 000 bankomatów sieci: Euronet, BZ WBK, Cash4You, eCard. Przy wypłacie gotówki z innych bankomatów musimy się liczyć z prowizją 5 zł.
Zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma kontami to opłata miesięczna za kartę. W przypadku eKonta z darmowymi bankomatami za kartę nie zapłacimy nic, jeśli wykonamy transakcje bezgotówkowe na kwotę 200 zł. W przeciwnym wypadku musimy liczyć się z miesięcznym kosztem 7 zł.
W zwykłym eKoncie wystarczy przekroczyć kwotę 100 zł miesięcznych transakcji, by karta była bezpłatna. W przypadku niespełnienia tego warunku, miesięczny koszt będzie wynosił 4 zł.

Co ciekawego oferuje nam bank?

mOKAZJE-ST
Na pewno bardzo ciekawym elementem oferty są mOkazje. Dzięki tej usłudze możemy zaoszczędzić na zakupach płacąc kartą. Bank we współpracy z dużymi sieciami sklepów przygotował dla nas wiele rabatów. Aby skorzystać z usługi należy zalogować się na swoje konto i wybrać interesujące nas mOkazje. Następnie wystarczy zapłacić za zakupy swoją kartą. Zwrot części wydatków trafi na Twoje konto.

Czy warto założyć konto?

Konto sprawdzi się idealnie dla osób, które lubią innowacyjność a także często płacą kartą – wtedy konto staje się zupełnie darmowe. Interfejs obsługi konta przez Internet został niedawno zupełnie odświeżony i prezentuje się naprawdę świetnie.


Comments

  1. Czekamy na dalsze ,informacje o innych kontach . Może na koniec (jaki koniec jak cały czas coś się zmienia) jakieś podsumowanie np, internetowe ,darmowe itd.

  2. Ostanio dużo czytam blogów, stron a także bywam na forum dyskusyjnym gazety.pl.
    Ta strona mnie bardzo zaciekawiła, dodałam sobie ją do ulubionych. Pozdrawiam Anita 🙂
    Nie gram w on line gry na facebooku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *