Raiffeisen Bank Polska działa na polskim rynku od 1991 roku. Od 2013 roku połączył się z Polbank EFG i od tego czasu znany jest pod nazwą Raiffeisen Polbank.


raiffeisen-bank-logo

Jak zamknąć ?

Raiffeisen Polbank daje nam trzy sposoby na zamknięcie konta:

  • wizyta w oddziale banku – tą opcję raczej odradzam, wizyta w oddziale banku potraktujmy jako ostateczność. Pamiętajmy o tym, że możemy mieć problem z zamknięcie konta w dowolnej placówce, gdyż bank może odesłać nas do banku w którym znajduje się tzw. opiekun naszego konta – lista oddziałów (aktualna)
  • wysyłanie pisemnego wypowiedzenia – wzór takiego wypowiedzenia bez problemu można znaleźć w internecie. Jednakże pomijając koszty wysyłki listu poleconego, musimy pamiętać, że podpis złożony na wypowiedzeniu musi być zgodny z tym podanym jako wzór podpisu w banku. Inaczej nasza prośba może zostać odrzucona.  W linku znajduję się wzór takiego wypowiedzenia – dyspozycja rozwiązania umowy.
  • tefonicznie za pośrednictwem infolinii – sposób najłatwiejszy i prawdopodobnie najmniej czasochłonny.Aby zlikwidować rachunek w Raiffeisen Polbank, zadzwoń pod jeden z numerów:

    801 180 801 lub 22 549 99 99 ( infolinia czynna 24 h)

    !!!

  • Dział zajmujący się zamykaniem rachunków pracuje jedynie w godzinach od 9-17, więc tylko w tych  godzinach możemy złożyć dyspozycje odnoście likwidacji konta. 
  • Infolinia jest niestety płatna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *