W dzisiejszym artykule przyjrzę się kontu internetowemu Direct w ING Banku Śląskim. Wyszukam dla Was wszystkie ukryte opłaty i kruczki, z jakimi ewentualnie będziecie mogli się spotkać. Jeśli korzystacie już z konta Direct zapraszam do podzielenia się opiniami w komentarzach pod artykułem.

Konto możesz założyć na dwa sposoby:

  • przelewem  – aktywacja odbywa się całkowicie online, wystarczy że przelejesz 1 grosz z Twojego rachunku w innym banku
  • zamawiając kuriera, który dostarczy Ci umowę w umówione miejsce

Opaty i prowizje

Konto Direct jest kontem typowo internetowym, a więc za podstawowe usługi, takie jak przelewy internetowe nie zapłacimy nic. Tabela opłat i prowizji wygląda bardzo korzystnie.

Usługa Opłata
Założenie rachunku przez Internet 0 zł
Prowadzenie rachunku 0 zł
Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce 0 zł*
Przelewy internetowe 0 zł
Darmowe bankomaty wszystkie w Polsce
Wpłata gotówki we wpłatomatach ING 0 zł

Karta płatnicza do konta

karta ing
Do konta automatycznie dołączana jest karta płatnicza Visa. Jest to karta hybrydowa o zasięgu międzynarodowym, posiadająca chip oraz pasek magnetyczny.

Za pomocą karty można dokonywać bezpłatnych wypłat z bankomatów w całej Polsce oraz wpłacać gotówkę w bezpłatnych wpłatomatach ING Banku Śląskiego, których jest już ponad 700 w całym kraju.

Opłaty za kartę

Usługa Opłata
Wydanie karty debetowej 0 zł
Opłata miesięczna za kartę 0/7 zł
Prowizja od transakcji bezgotówkowych kartą 0 zł
Możliwość założenia konta bez karty nie
Rezygnacja z karty 0 zł
Zastrzeżenie karty 0 zł
Wydanie nowej karty 0 zł

* Miesięczna opłata za kartę wyniesie 0 zł w przypadku gdy dokonasz transakcje bezgotówkowe kartą, np. za zakupy w sklepie na minimum 200 zł. W przeciwnym wypadku opłata wyniesie 7 zł.

A gdzie jakieś haczyki?

W dzisiejszych czasach co raz więcej użytkowników jest świadomych i szuka ewentualnych ukrytych opłat w umowach. Czasem nawet z góry zakładając, że z ukrytymi kosztami na pewno przyjdzie im się spotkać.
Jedyną pułapką, która czyha na użytkowników konta Direct jest opłata miesięczna za kartę w wysokości 7 zł. Jak możemy ją ominąć?

  • wykonując płatności bezgotówkowe na kwotę min. 200 złotych, o czym wspominałem już wcześniej. Dziś, kiedy większość osób używa właśnie kart do płacenia chociażby za zakupy, nie jest to trudny do spełnienia wymóg.
  • jeśli jesteśmy przekonani, że nie będziemy korzystać z karty, możemy się jej zrzec. W tym celu należy udać się do placówki banku i złożyć darmową rezygnację

Jak widać, bardzo łatwo możemy ominąć opłaty za prowadzenie rachunku – wtedy konto staje się zupełnie darmowe.

Co ciekawego oferuje nam jeszcze bank?

ING Bank Śląski oferuje sporo ciekawych usług do konta, między innymi:

  • Smart Saver – czyli sprytne konto oszczędnościowe. Za każdym razem, gdy płacisz kartą lub robisz przelew, ustalone przez Ciebie kwoty automatycznie odkładają się z Twojego konta osobistego na atrakcyjnie oprocentowanym rachunku oszczędnościowym Smart Saver! Oprocentowanie dla kwot poniżej 5000 zł to 3,50%.
  • Moja Karta ING – czyli możliwość wybrania dowolnego wzoru karty. Zdjęcie możesz przygotować sam lub wybrać z bogatej galerii, jaką udostępnia bank.

Czy warto założyć konto?

Konto Direct jest obecnie jednym z najlepszych na rynku. Przeznaczone głównie dla osób, które większość transakcji wykonują w Internecie. Aby konto było darmowe, wystarczy wykonać transakcje bezgotówkowe na co najmniej 200 zł, co nie jest trudne. Podsumowując – konto Direct to konto godne polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *