Konto w Alior Syncu przyciąga w ostatnim czasie bardzo dużo osób. Za kontem przemawia brak ukrytych opłat oraz usługa Cashback, która pozwala nam na 5% zwrot za zakupy dokonane w Internecie. Więcej o usłudze w dalszej części artykułu. Konto może założyć również osoba niepełnoletnia, która ukończyła 13 lat.

Bank nie wymaga regularnych wpłat na konto ani określonej ilości transakcji miesięcznie aby konto pozostało darmowe. A więc to prawda – konto w Alior Syncu jest naprawdę darmowe.

Założenie konta trwa jedynie kilka minut. Do założenia konta będą nam potrzebne:

  • dowód osobisty (lub legitymacja szkolna, jeśli nie masz 18 lat)
  • adres e-mail
  • numer telefonuPo wypełnieniu formularza należy wybrać jeden z dwóch sposobów potwierdzenia umowy:

  • przyjazd kuriera z dokumentami – kurier dostarcza dokumenty z banku umawiając się na dogodną dla nas godzinę. Opcja ta jest dostępna dla osób od 13 roku życia, jednak opiekun osoby niepełnoletniej musi wyrazić zgodę oraz być klientem Alior Banku. Dostarczenie umowy trwa zwykle 2-4 dni.
  • przelew z konta bankowego – umowę można potwierdzić również przelewem z innego rachunku. Warunkiem jest pełnoletność oraz zgodność danych rachunku z którego wykonasz przelew z nowym rachunkiem.

Przy wizycie kuriera przygotuj dwa dokumenty tożsamości – pierwszy to dokument, jaki podałeś w formularzu przy składaniu wniosku, a drugim może być: prawo jazdy, paszport,  książeczka wojskowa, książeczka marynarska,  legitymacja szkolna, legitymacja studencka, legitymacja ubezpieczeniowa, legitymacja emeryta lub rencisty, legitymacja służbowa pracownika administracji państwowej czy faktura za media.

 

Na pewno jesteś ciekawy opłat. Mówi się, że konto jest darmowe, na pewno jednak zadajesz sobie pytanie – zaraz, zaraz, przecież muszą być ukryte koszta. Czy na pewno?

Opłaty w Alior Sync

Usługa Opłata
Założenie rachunku przez Internet 0 zł
Prowadzenie rachunku 0 zł
Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą 0 zł
Przelew internetowy 0 zł
Przelew internetowy do ZUS-u i Urzędu Skarbowego 0 zł
Przelew SEPA (do krajów UE oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii 0 zł

Karta debetowa (bankomatowo – płatnicza) do konta

karta-alior-syncZakładając konto mamy możliwość wyboru jednej z dwóch kart – zwykła karta bądź mini karta (naklejka) zbliżeniowa. Rozsądniejszym wyborem będzie zwykła karta, gdyż korzystając z naklejki nie mamy możliwości wypłacania pieniędzy z bankomatu. Kartą zapłacimy zbliżeniowo (PayPass). Dla bezpieczeństwa, transakcje PayPass powyżej 50 zł należy potwierdzać kodem PIN.

 

 

Opłaty za kartę:

Usługa Opłata
Wydanie karty Debit MasterCard PayPass 0 zł
Wydanie karty Debit MasterCard Naklejka Zbliżeniowa 0 zł
Opłata miesięczna za kartę 0 zł
Prowizja od transakcji bezgotówkowych kartą 0 zł
Możliwość założenia konta bez karty nie
Zastrzeżenie karty 0 zł
Wydanie nowej karty 0 zł
Zmiana numeru PIN przez Internet 0 zł
Zmiana numeru PIN w bankomacie 1 zł

Bankomaty, wpłatomaty

Korzystanie z bankomatów w całej Polsce oraz za granicą jest zupełnie darmowe. Otrzymujemy tą usługę zupełnie za darmo, podczas gdy w innych bankach należy za nią dodatkowo płacić.
Jeśli chodzi o wpłatomaty, niestety nie są one do końca darmowe. Za trzy pierwsze wpłaty nie zapłacimy nic, jednak kolejne będą nas kosztować 0,5% wpłacanej kwoty, minimum 1 zł. Listę wpłatomatów Alior znajdziecie tutaj:
http://www.aliorbank.pl/pl/o_banku/placowki_i_bankomaty/wplatomaty

Cashback – 5% zwrotu za zakupy internetowe

cashback

5% zwrot dotyczy wszystkich transakcji dokonanych w sklepach internetowych w Polsce oraz za granicą, z wyłączeniem tylko wybranych punktów, określonych w regulaminie.
Aby uzyskać cashback musimy spełnić jeden warunek: na nasze konto co miesiąc musi wpływać wynagrodzenie od pracodawcy, stypendium z uczelni, bądź emerytury lub renty z ZUS.
Maksymalny miesięczny zwrot może wynieść 50 zł, a roczny 200 zł. Cashback jest wypłacany do 15 dnia miesiąca, który następuje po miesiącu, w którym dokonano płatności.
Usługa Cashback nie dotyczy takich transakcji takich jak: usługi transportowe, brokerzy ubezpieczeniowi, kasyna, zakłady bukmacherskie, przekazy pieniężne w instytucjach finansowych.

Autoryzacja przelewów

Transakcje internetowej, np. przelewy możemy potwierdzać w następujący sposób:

  • darmowe kody sms – przed potwierdzeniem przelewu odbieramy wiadomość SMS na numer, który podaliśmy przy składaniu wniosku.
  • Aplikacja „Mobilny token” – to darmowa aplikacja służąca do generowania bezpiecznych kodów autoryzacyjnych. Korzystanie z aplikacji jest intuicyjne. Do użytkowania aplikacji nie jest wymagane połączenie z Internetem.

Czy warto założyć konto?

Konto Alior Sync jest rzeczywiście zupełnie darmowe. Za podstawowe funkcjonalności, a także te, które w innych bankach bywają płatne, nie zapłacimy nic. Alior Sync jest bankiem internetowym, a co za tym idzie, nie znajdziemy żadnej fizycznej placówki. Pieniądze możemy wpłacić za pomocą wpłatomatu lub w oddziale Alior Banku. Za obie formy wpłaty przyjdzie nam zapłacić – we wpłatomacie będzie to 0,5% wpłacanej kwoty, minimum 1 zł.
Podsumowując, konto wydaje się być bardzo atrakcyjne. Za darmo otrzymujemy dostęp do nowoczesnych usług bankowości internetowej, a także do usługi cashback.
Masz pytania? Zadaj je w komentarzu, a na pewno dostaniesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *