Zarabianie w internecie – jak to wygląda?

Dziś poruszę bardzo popularny temat, jakim jest zarabianie w internecie. Wiele młodych, ale nie tylko osób poszukuje dodatkowego źródła dochodu w Internecie. Nie zawsze są do końca świadomi, jak ciężki to dziś kawałek chleba. O tym pomyśle na zarobek pomyślało już wcześniej tysiące osób.

W czym jesteś dobry?

Pierwsze pytanie, jakie musisz sobie zadać, to w czym jesteś dobry. Co umiesz robić? Jeśli masz talent artystyczny, swoich sił powinieneś spróbować w grafice. Wbrew opiniom jakie krążą po ludziach, grafik nie zarabia małych pieniędzy. Pod jednym warunkiem – musi mieć talent, a jego prace muszą zwracać uwagę. Jeśli matematyka w szkole nigdy nie była Ci obca i masz talent do przedmiotów ścisłych, możesz zacząć naukę programowania. Musisz obrać jakiś kurs – czy będziesz specjalizował się w językach webowych, czy zajmiesz się programowaniem aplikacji deskoptowych.

Jeśli nie grafika, nie programowanie, to co?

W Internecie istnieje jeszcze bardzo wiele sposobów na zarabianie. Jednym z nich jest czerpanie korzyści z reklam. Ten temat poruszę szerzej w kolejnym akapicie. Oprócz reklam możemy spróbować jeszcze:

 • wypełnianie ankiet za pieniądze – to nie przyniesie nam jednak zbyt dużych zysków.
 • prowadzenie fanpage’y – taki profil możesz wykorzystać w celu promocji swoich produktów, a także sprzedając reklamę
 • copywriting – popularne wśród studentów, pisanie tekstów najczęściej na zlecenia pozycjonerów – za jeden tekst w zależności od jego długości i wartości merytorycznej można dostać od złotówki po kilkanaście złotych.
 • sprzedaż rzeczy na allegro, w sklepie internetowym – na zasadzie kup taniej, sprzedaj drożej.

Zarabianie na reklamach

Jak już wcześniej wspomniałem, reklamy są jednym ze sposobów zarabiania w internecie. Przy odpowiednio dużej ilości odsłon stron internetowej mogą przynieść nam one całkiem spore zyski. W sieci znajdziemy wiele sieci reklamowych, m.in Adkontekst, Adsense czy Nextclick. Strony z większą oglądalnością mogą rozpocząć współpracę z domami medialnymi.
Jakie są średnie stawki? Najwięcej zarobimy na tematyce finansowej, ale spotkamy się też z największą konkurencją. Do tej spory najdroższe kliki z jakimi się spotkałem to około 5 złotych (adsense). Żeby wyciągać z tego jakąś konkretną sumę miesięcznie, trzeba mieć stronę z ilością odwiedzin na poziomie kilkunastu tysięcy miesięcznie.
Na zarobki ma też duży wpływ rozmieszczenie reklam – ich dobre ustawienie może podnieść zarobki nawet o 100%. Najlepiej przetestować różne formy rozmieszczenia, należy jednak pamiętać że są pewne reguły umieszczania reklam, do których należy się stosować.

Rusz głową!

Myślę, że to dobry tytuł na podsumowanie wpisu. Dziś konkurencja w internecie jest na tyle duża, że kopiując pomysły innych nie zarobimy zbyt wiele. Tylko wpadając na niekonwencjonalny pomysł, coś czego nie było wcześniej możemy zarobić naprawdę duże pieniądze w sieci.

37 thoughts on “Zarabianie w internecie – jak to wygląda?

 • Maj 16, 2014 at 10:54 pm
  Permalink

  trzeba próbować w necie, sporo ofert jest. na pewno trzeba odpowiednią strategią zaplanować a później to już tylko konsekwentnie działać

  Reply
 • Maj 17, 2014 at 10:00 am
  Permalink

  20pln za jeden klik w adsense. Klik z polski. Branża finansowa. Kwestia ruchu, CTR etc i można mieć naprawdę drogie reklamy na stronie z adsense

  Reply
 • Maj 19, 2014 at 12:24 pm
  Permalink

  Zarabianie przez internet stało się teraz bardzo popularną formą zarania pieniędzy, jednak uważam, że trzeba mieć na prawdę dobry pomysł i chęci, żeby się wybić.

  Reply
 • Maj 20, 2014 at 7:58 pm
  Permalink

  To są na pewno dodatkowe dobre pieniądze.Zawsze dobry pomysł się liczył.Po przeczytaniu tych informacji wszystko jest do osiągnięcia trzeba tylko umiejętnie dotrzeć do potencjalnego odbiorcy a czas pokarze sukces.

  Reply
 • Maj 28, 2014 at 11:56 am
  Permalink

  I to wszystko wystarczy? Wydaje mi się, że to za mało w dobie rosnącej konkurencji. Teraz trzeba być krok przed innymi! Nie tylko oferować dobry content, ale również przekazywać wiedzę rozległą i skupiającą wszystkie detale. Nie tylko dobry wizerunek na forach jest ważny, ale również na portalach społecznościowych. Nie można również się ukrywać przed innymi. Im częściej będziesz pokazywał się innym, tym większa reputację zyskasz… A reszta sama się rozkręci…

  Reply
  • Wrzesień 1, 2014 at 8:31 pm
   Permalink

   Oj Tomaszu masz świętą rację. Moim zdaniem również najważniejszy jest krok do przodu… Ja osobiście dopiero zaczynam przygodę z zarabianiem w Internecie i właśnie czytam ten artykuł i porady takich osób jak Ty! Na prawdę bardzo ci dziękuję i wszystkim innym! Pozdrawiam.

   Reply
 • Maj 30, 2014 at 4:02 pm
  Permalink

  Akurat grafik i programista raczej więcej dostaną jeśli nie będą działać w siecie tylko zaczepią się w jakiejś firmie.

  Przyznam się, ja sam zarabiałem nie wychodząc z domu przez kilka lat. Grałem w pokera.
  Nie jest to legalne ale jeszcze nie słyszałem żeby kogoś zamknęli. Mimo to nie polecam każdemu, trzeba mieć naprawdę chłodną głowę. Poker jest grą umiejętności i bez gruntownego przygotowania nie ma co zaczynać.

  Parę lat temu było łatwiej, był na to boom. Teraz gry niestety zrobiły się trudniejsze, i Amerykanie grają sami ze sobą a to był największy rynek i najwięcej fiszy.

  Reply
 • Czerwiec 2, 2014 at 1:42 am
  Permalink

  Ja byłbym z daleka od ankiet. Nie trafiłem jeszcze na platformę, która dałaby zarobić. Większość tych testów, które oferują, to maluteńkie grosze i aby uzyskac kwotę do wypłaty, to nawet nie chce mi sie liczyć jak to długo trwa.
  Najlepszy sposób to copywriting na własną rękę.

  Reply
 • Czerwiec 2, 2014 at 1:10 pm
  Permalink

  Każdy musi znaleźć taki sposób, by odpowiadał jego umiejętnościom, posiadanemu czasowi i usposobieniu. Dla jednych dobre będą ankiety, dla innych zarabianie na blogu czy mlm przez internet. Trzeba niestety najpierw popróbować…

  Reply
 • Czerwiec 5, 2014 at 12:03 pm
  Permalink

  Zarabianie w ten sposób to cel mojego kolegi z biurka obok. Powoli to idzie, ale sądzę, że szybciej zdążę wydać książkę, niż on z reklam zrobi sobie dobrą pensję. Mi do książki niewiele brakuje, a on jak na tą chwile zarabia złotówki. Mimo wszystko dzięki.

  Reply
 • Czerwiec 10, 2014 at 8:31 pm
  Permalink

  Wiadomo, że z wypełniania ankiet to się nie wyższe ,ale wystarczy trochę rozeznania i kilka pomysłów a może dobić trochę do budżetu domowego.

  Reply
 • Czerwiec 12, 2014 at 9:00 am
  Permalink

  Widzę, że sposobów na zarabianie jest na prawdę sporo. Większość osób jednak próbuje wzbogacić się na reklamach i na copywritingu. Niewielu z nich prowadzi fanpage czy kampanie reklamowe. To dobry pomysł na to, aby dorobić sobie na studiach czy jako druga praca.

  Reply
 • Czerwiec 12, 2014 at 5:12 pm
  Permalink

  Większośći młodych osób wydaje się że zarobienie w internecia to błachostka, wcale tak nie jest, np do tworzenia stron naprawdę trzeba mieć talent i wiedze, już nie chodzi o samo jej pisanie, ale dobór kolorystyczny, czcionki umiejscowienie przycisków jest naprawdę bardzo istotne. Niktórzy wchodzą wspóporace z dużymi firmami, zgadzając się na ich warunki częto nie czytając ich, po czym ze zdziwieniem dowidują się że nawet nie tyle że nic nie zarobili, a jeszcze muszą dołożyć do interesu. Jeżeli chcecie zacząc biznes w internecie przemyślcie to dwa razy, nie chce nikogo zrażać ale uczulić 🙂

  Reply
 • Czerwiec 26, 2014 at 10:50 am
  Permalink

  Zarabianie w Internecie nie jest łatwe, ja coś o tym wiem. Od roku pracuję i zarobiłam łącznie może z 2 tyś. złotych. Czy ktoś wie jak zarabiać tyle samo tylko w miesiącu? Jak wy działacie, że zarabiacie dużo?

  Reply
 • Czerwiec 26, 2014 at 5:23 pm
  Permalink

  Z całą pewnością znalezienie zleceń ułatwiają serwisy typu freenalcer.pl. Sam ostatnio się tam zarejestrowałem i znalazłem copywriterów za całkiem ciekawe pieniądze. Można też zarabiać na pisaniu postów na forach, komentarzach na blogach, katalogowaniu stron internetowych czy zakładaniu profili na forach internetowych.

  Reply
 • Lipiec 3, 2014 at 9:58 pm
  Permalink

  Wszędzie można przeczytać ile to pieniędzy można zarobić w internecie – bez wychodzenia z domu, jednak rzeczywistość nie jest taka kolorowa. Jeżeli nie prowadzi się jakiegoś poczytnego bloga to zarobki na reklamach są niewielkie. Jeszcze jakiś sens ma pisanie tekstów na zamówienie – ale tutaj wskazana jest jakaś specjalizacja, jeżeli chcemy dostawać za to konkretne pieniądze. W innym przypadku chyba lepiej poszukać pracy na etat 😉

  Reply
 • Lipiec 14, 2014 at 2:18 pm
  Permalink

  Tak sobie to właśnie czytam i uważam to za super sprawę ,najważniejsze jest dążenie do celu i chęć zdobycia nowej wiedzy i dodatkowych pieniędzy.W tym przypadku liczy się codzienna praca ,a sukcesy przyjdą z czasem.

  Reply
 • Lipiec 15, 2014 at 12:36 pm
  Permalink

  Internet kusi łatwym i szybkim zarobkiem, co rusz słyszę o nowym guru zarabiania pasywnego… Ale to wcale nie jest takie łatwe. Copywriterzy, programiści i graficy muszą się borykać z ogromną konkurencją, która sprawia, że trzeba za swoje usługi maksymalnie obniżać ceny… aż do granicy opłacalności. Zarabianie na Adsense natomiast tylko z pozoru jest pasywne, bo o bloga trzeba dbać, publikować interesujące treści i odpowiednio dotrzeć do odbiorców.

  Reply
 • Lipiec 17, 2014 at 9:37 pm
  Permalink

  Zarabianie w internecie robi się coraz popularniejsze.Liczy się plan i dobry pomysł ,a w końcu oczekiwanie na sukces.A najważniejsze są dobre podpowiedzi i rady i dlatego odwiedzam ten blog.

  Reply
 • Lipiec 23, 2014 at 11:05 am
  Permalink

  To są dobre prace na zarobek dodatkowy, z netu ciężko utrzymać rodzinę.

  Reply
 • Lipiec 23, 2014 at 10:00 pm
  Permalink

  Afiliacja różnych produktów i usług też się sprawdza. Szczególnie w branży finansowej, turystycznej i pseudo-farmaceutycznej. Polecając produkty, można całkiem nieźle zarobić.

  Reply
 • Lipiec 29, 2014 at 4:28 pm
  Permalink

  Zarabianie w internecie to bardzo fajna sprawa. Zastanawiam się nad innym sposobem zarabiania – serwis z obrazkami. Ile wejść może być na takich demotywatorach, czy kwejku? Wrzucić kilka reklam a kliknięcia idą w tysiące.

  Reply
 • Lipiec 29, 2014 at 9:38 pm
  Permalink

  Jak przeczytałem pytanie w tytule artykułu pierwsze co pomyślałem, to że zarabianie w internecie nie wygląda wcale kolorowo jak próbują mówić duże banery polecające kursy zarabiania. Sam wybór drogi według naszych zainteresowań jest ok, ale w przypadku nastawienia na reklamy Adsense, warto te zainteresowania również skonfrontować z klikalnością w reklamy i możliwym zarobkiem w danej branży.

  Reply
 • Lipiec 31, 2014 at 11:23 pm
  Permalink

  Jest jeszcze sporo innych sposobów na zarabianie. Jednym z popularniejszych są programy partnerskie / afiliacyjne, dzięki którym możemy zarabiać prowizje od sprzedaży.

  Reply
 • Sierpień 13, 2014 at 3:29 pm
  Permalink

  Zarabianie przez internet to dobry pomysł ale też trzeba mieć przemyślane plany na to co i jak to zrobić

  Reply
 • Sierpień 20, 2014 at 9:32 pm
  Permalink

  Bardzo fajny wpis, tylko niestety zarabianie w internecie nie jest takie proste trzeba mieć dobry pomysł np. na bloga i i starać się żeby mieć jak najwięcej wejść, ale potem jak się wszystko rozkręci to już z górki.

  Reply
 • Sierpień 24, 2014 at 10:19 am
  Permalink

  Przewszystkim musimy znaleść uczciwe firmy takie które wypłacają bo w przeciwnym wypadku możemy się rozczarować że nie otrzymamy zarobionych pieniędzy najlepiej na forach obserwować komentarze innych użytkowników jak wygląda sytuacja w danym serwisie zarobkowym.

  Reply
 • Sierpień 25, 2014 at 11:48 am
  Permalink

  Bardzo dużo umiejętności można sprzedać przez internet. Wydobądź z siebie umiejętność i zaoferuj ją przez internet 🙂

  Reply
 • Sierpień 26, 2014 at 10:43 am
  Permalink

  W dzisiejszych czasach mnostwo osob zarabia dzieki internetowi niemala kase. Trzeba jednak dobrze znac sie na fachu i liczyc z tym, ze kokosy to nam od razu z palmy nie spadna..

  Reply
 • Sierpień 27, 2014 at 2:17 pm
  Permalink

  Internet może cię połknąć i wypluć jeśli nie masz rewolucyjnego pomysłu i nie jesteś w czymś dobry lub wytrwały to dużych pieniędzy nie zarobisz.

  Reply
 • Sierpień 27, 2014 at 3:09 pm
  Permalink

  Bardzo ciężko jest znaleźć dobre programy, które nie będą oszukiwały użytkowników i uczciwie wypłacały wszelkie pieniądze. Nie mniej jednak jak jeśli już znajdziemy odpowiednie metody zarobku to można ukroić niezły kawałek kodu.

  Reply
 • Sierpień 28, 2014 at 7:48 pm
  Permalink

  Aby takie zarabianie miało sens potrzebna jest zwykle bardzo duża liczba czytelników strony, bloga albo forum.

  Reply
 • Wrzesień 2, 2014 at 12:05 pm
  Permalink

  zarabianie w internecie wcale nie jest takie łatwe. Trzeba mieć przede wszystkim coś do przekazania. Bez tego wszystkie inne zabiegi będą zawodzić.

  Reply
 • Wrzesień 9, 2014 at 6:52 pm
  Permalink

  Niestety to wszystko nie jest takie łatwe. Nawet pisanie tekstów na blogi czy facebooka nie jest takie łatwe i nie wszyscy mogą to robić. Konkurencja coraz większa, więc trzeba wybierając zawód zastanowić się, czy na pewno będziemy w stanie robić to dobrze. Dla bylejakości nie ma miejsca na rynku pracy.

  Reply
 • Wrzesień 15, 2014 at 3:22 pm
  Permalink

  Internet to dobry poligon doświadczalny dla przyszłych biznesmenów więc powinniśmy go testować do granic możliwości

  Reply
 • Wrzesień 24, 2014 at 1:26 pm
  Permalink

  Niestety, czasy gdy w sieci można było zarobić naprawdę dobre pieniądze bez wielkiego trudu bezpowrotnie minęły, choć nadal przy odrobinie starań można jeszcze co nieco zarobić.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *